Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Radvanice

Návštěv :
Celkem : 2464
Týden : 6
Dnes : 0

Noc s Andersenem 2017

    Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Jedná se o akci, která se od roku 2000 rozšířila i mimo území České Republiky a v současné době se pořádá například v Polsku, Německu, Rakousku, Slovensku, Anglii, ale i na Novém Zélandu.

  Letošní akci provázeli hrdinové komiksového časopisu Čtyřlístek. Za dětmi zavítali Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa a provázeli je všemi úkoly, které jsme měli pro děti připravené.
  Pohádkového nocování se zúčastnilo 11 dětí, které se začaly scházet kolem šesté
hodiny. Děti jsme rozdělili do 4 týmů – první tým byli Mišpulíni, druhý Fifinky, další Bobíci a poslední tým byli Pinďové. Prvním úkolem bylo vyluštění tajenky. Jednotlivá písmenka musely děti najít podle předem daného klíče v knížkách. S úkolem si všechny týmy poradily perfektně, a tak jsme mohli pokračovat dál. Děti skládaly pohádková puzzlata, četly příběhy jednotlivých postaviček a dozvěděly se o vzniku a historii časopisu Čtyřlístek. Dále jsme měli připravené pohádkové kvízy, kde děti ukázaly, jak znají klasické české pohádky. Děti si také zahrály na spisovatele komiksového časopisu a musely vymyslet krátký příběh k obrázkům. Obrázky i příběh se týkaly, jak jinak, Čtyřlístku.
Nakonec si děti vyrobily 3D zvířátka.
   Letos na děti čekalo malé překvapení. Protože jsme se letos sešli v knihovně již po páté, dostaly děti k tomuto malému jubileu dort s postavičkami všech 4 hrdinů.
   I letos moc děkujeme všem rodičů, kteří se nám postarali o výtečné občerstvení, a za rok se budeme zase těšit.

OBRÁZEK : dscn1573.jpg
OBRÁZEK : img-20170330-wa0000.jpg